Internetas - Žynios.lt

dGRP2+LB1cqo8hEiBLIXLEoWZw==
1
 
Kalėdinis apsipirkimas realiuoju laiku: paprasta ir saugu

Prieš Kalėdas gerokai pagyvėja internetinių parduotuvių pardavimai. Ir tai savo ruožtu sukelia didžiulį kibernetinių nusikaltėlių susidomėjimą. „Kaspersky Lab“ vartotojams parengė kelis patarimus, kurie padės maloniai ir saugiai apsipirkti realiuoju laiku.


 


1. Venkite neaiškių sandorių


Internetinės parduotuvės dažnai siūlo sutaupyti. Tačiau būkite budrūs, jei pasiūlymas atrodo neįtikėtinai pelningas. Pirkite tik patikrintose parduotuvėse. Prieš pervesdami pinigus vienai ar kitai parduotuvei skaitykite klientų atsiliepimus.


2. Išmokite atskirti netikrus tinklalapius


Neretai kenkėjai sukuria netikras internetines parduotuves, kurių tinklalapiai labai panašūs į tikruosius. Visada tikrinkite kontaktinę pardavėjo informaciją. Patikimos parduotuvės apie save teikia išsamią informaciją, taip pat detaliai aprašo visas pirkimo taisykles ir sąlygas. Be to, jos rūpinasi savo klientų duomenų apsauga. Venkite tinklalapių, kurių ekrane atsirandančiuose languose nuolat prašoma Jūsų kreditinės kortelės duomenų.


3. Saugokite asmeninę informaciją


Atminkite, kad iki apmokėjimo momento ir pirkinio pristatymo apiforminimo iš Jūsų neturi reikalauti išsamios asmeninės informacijos.4. Rinkitės apsaugotus puslapius


Visada stebėkite, kad tinklalapis, kuriame apsiperkate, suteiktų saugų prisijungimą, žymimą trumpiniu „https“ internetinio adreso pradžioje. Taip pat stenkitės apsipirkti iš savo apsaugoto namų kompiuterio, o ne iš bendro naudojimo kompiuterio.5. Apsaugokite kompiuterį


Išėjimas į internetą per specialiomis programomis neapsaugotą kompiuterį – rizikingas sumanymas, o apsipirkimas – beveik beprotystė, nes rizikuojate prarasti pinigus. Saugiausia pasitelkti „Internet Security“ sprendimus. Kaspersky Internet Security 2013 realizuojama funkcija „Saugūs mokėjimai“, suteikianti ypatingą apsaugą taikant internetinės bankininkystės ir įvairias mokėjimo sistemas.6. Naudokite specialias mokėjimo korteles


Įsigykite specialią mokėjimo kortelę apsipirkti internete ir joje laikykite tik tiek pinigų, kiek artimiausiu metu planuojate išleisti. Jei kenkėjai vis dėlto gaus prieigą prie Jūsų duomenų, praradimas nebus labai didelis.


7. Rinkitės patikimus slaptažodžius


Didelė vartotojų dalis skirtingiems resursams realiuoju laiku naudoja vienodus prieigos slaptažodžius ir taip palengvina kenkėjų užduotį. Pirma, nenaudokite vieno slaptažodžio daugiau nei vienam resursui. Antra, tokie slaptažodžiai kaip 123456, qwerty arba abc123 yra visiškai beprasmiški, nes lengvai atspėjami. Rinkitės sudėtingesnius slaptažodžius ir tikrinkite juos specialiame tinklalapyje http://pasidarykpats.tk/slaptazodzio-stiprumo-tikrinimas/.


8. Saugokite sąskaitas


Saugokite visas sąskaitas ir dokumentus, patvirtinančius Jūsų pirkinių gavimą. Jei pardavėjas jų nesiunčia atskirai, darykite ekrano nuotraukas.


9. Naudokitės galimybe grąžinti pirkinį


Apsipirkdami internete Jūs pasikliaujate pardavėjo sąžiningumu ir tikitės, kad produkto kokybė atitiks žadėtąją. Internetinės parduotuvės suteikia galimybę grąžinti prekę. Naudokitės ja, jei esate nepatenkinti preke.

Ši „Žynios.lt” esanti naujiena įdėta vartotojo Sandra . UAB „Elektroniniai sprendimai“ nuosavybės teisių į šią naujieną neturi. Už naujienos turinį tiesiogiai ir individualiai atsako ją paskelbęs vartotojas.
Panašu
Komentarai
„Žynios.lt“ neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja. „Žynios.lt“ pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę vartotojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Komentuoti Straipsnį


Nuorodų Mišrainė