Lietuvoje - Žynios.lt

dGRP2+LB1sqr9hEiC7IWL0oQZA==
1
 
Klaipėdos apygardos teismo pirmininkui dėl teisėjos Kristinos Serdiukienės veiklosKlaipėdos apygardos teismo pirmininkui dėl teisėjos Kristinos Serdiukienės veiklosTeismo pirmininkui


Klaipėdos apygardos teismas, adresas H. Manto g. 26, Klaipėda


SKUNDAS


2016-04-28 diena, Vilnius


Pateikiu duomenis, pagrindžiančius aplinkybę, kad Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Kristina Serdiukienė civilinėje byloje Nr. 2-5770-911/2016 galimai netinkamai taikė LR CPK įtvirtintas teisės normas ir galimai padarė eilę civilinio proceso pažeidimų, kas įrodo galimą pastarosios šališkumą.


Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Kristina Serdiukienė 2016 m. balandžio 25 d. rašytine nutartimi priėmė ieškovės patikslintą ieškinį atsakovui UAB “Orange Group Baltic“ (toliau – atsakovas) dėl piniginių lėšų, susijusių su darbo užmokesčiu, priteisimo, įpareigojimo atsakovą nereikalauti atlyginti mokymosi išlaidų, pripažinimo 2015-03-09 darbo sutarties nutrūkusia pagal LR DK 128 str. 1d. ir kitų reikalavimų. Ieškovės prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo atmetė. Teisėja Kristina Serdiukienė kita 2016 m. balandžio 25 d. rašytine nutartimi konstatavo, kad šalių reikalavimai ir atsikirtimai suformuluoti, pagrindiniai įrodymai pateikti, šalių prašymai išspręsti, todėl teismas mano, kad byla parengta nagrinėti teismo posėdyje, papildomi pasirengimo nagrinėti bylą veiksmai nereikalingi ir nustatė, kad civilinė byla bus nagrinėjama 2016-05-13 d. 10.30 val., 2016-05-17 d. 13.30 val. ir 2016-05-23 d. 9.30 valandą.


Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Kristina Serdiukienė 2016 m. balandžio 25 d. žodinėmis nutartimis atmetė šiuos ieškovės prašymus: išreikalauti duomenis dėl faktinio ieškovės darbo užmokesčio dydžio iš Švedijos Karalystės medicinos įstaigų, kuriose 2015 metais dirbo ieškovė;  įpareigoti Valstybinę mokesčių inspekciją prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) skubos tvarka atlikti atsakovo UAB „Orange Group Baltic“ – finansinės veiklos patikrinimą; įpareigoti Valstybinės darbo inspekcijos (toliau – VDI) Klaipėdos skyrių skubos tvarka išsamiai išnagrinėti  ieškovės 2016-02-05 skundą dalimi, kiek tai susiję  su darbo sutartimi sulygtu darbo užmokesčiu bei dienpinigiais; išreikalauti iš atsakovo įrodymus - sąskaitą-faktūrą, kurią atsakovui UAB „Orange Group Baltic“  išrašė bendrovė UAB “Scandinavian School of Language” ir banko pervedimo dokumentą. 


Manau, kad teisėja Kristina Serdiukienė tinkamai neparengė bylos nagrinėti teisme.


1. Ieškovė neturėjo galimybės suformuluoti visų reikalavimų teismui, nes atsakovo atsiliepimas į ieškinį ieškovei buvo pavėluotai įteiktas 2016-04-26 dieną, t.y. buvo įteiktas jau po parengiamojo teismo posėdžio dienos.


2. Ieškovės 2016 m. kovo 23 dienos ieškinį teisėja Kristina Serdiukienė gavo  2016 m. kovo 25 dieną, tačiau, pažeisdama CPK nurodytus terminus, ieškinį atsakovui išsiuntė pavėluotai - tik 2016 m. balandžio 4 dieną. Manau, kad šiais veiksmais teisėja galimai siekė, kad ieškovė iki parengiamojo teismo  posėdžio negautų atsakovo atsiliepimo.


3. Manau, kad teisėja Kristina Serdiukienė, atsisakydama išreikalauti iš aukščiau nurodytų institucijų įrodymus, turėjo priimti rašytines nutartis, kadangi tokios nutartys yra skundžiamos CPK 334 straipsnio 1 dalies 2 punkto pagrindu. Manyčiau, kad teisėja Kristina Serdiukienė, galimai atsisakydama rinkti įrodymus pagrindžiančius aplinkybes, turinčias reikšmės bylai teisingai išspręsti: neišreikalavus iš ieškovės nurodytų įstaigų įrodymų dėl darbo užmokesčio dydžio Švedijos medicinos įstaigose, neišreikalavus įrodymų iš VMI atlikto atsakovo finansinės veiklos patikrinimo skubos tvarka, neišreikalavus iš VDI išvados dėl ieškovės skundo išsamaus išnagrinėjimo,  nepagrindus mokymo išlaidų mokėjimo dokumentais (sąskaita-faktūra, banko sąskaitos išrašas), galimai užkirto galimybę tolesnei bylos eigai.


Manau, kad atmesdama ieškovės prašymus išreikalauti įrodymus, teisėja Kristina Serdiukienė galimai pažeidė CPK įtvirtintą sąžiningumo ir šalių procesinio lygiateisiškumo  principą, galimai pažeidė ieškovės teisę rinkti ir teikti įrodymus, dalyvauti tiriant įrodymus, prieštarauti kitų dalyvaujančių byloje asmenų prašymams, argumentams ir samprotavimams (CPK 17, 42 str.).


4. Nors CPK norma įtvirtinta, kad teismo procesas vyksta valstybine kalba, teisėja Kristina Serdiukienė prie bylos prijungė iš ieškovės ir atsakovo didelį skaičių buhalterinės apskaitos dokumentų, surašytų anglų ir švedų kalba, bet atsakovo neįpareigojo, kad pastarasis iki parengiamojo teismo  posėdžio dienos pateiktų savo sukurtus dokumentus - atsiskaitymo lapelius lietuvių kalba ir, kad atsakovas vertimų biure išverstų iš švedų kalbos darbo laiko apskaitos žiniaraščius („tidrapport“) ir jo paties pateiktas sąskaitas-faktūras.


5. Nors ieškovė prašė teismo, kad teismo posėdžiai būtų skiriami popietinėmis valandomis, nes ieškovė ryte negali visuomeniniu transportu atvykti iš Vilniaus į Klaipėdą, teisėja Kristina Serdiukienė nustatė, kad civilinė byla bus nagrinėjama 2016-05-13 d. 10.30 val, 2016-05-17 d. 13.30 val. ir 2016-05-23 d. 9.30 valandą. Manau, kad tuo teisėja galimai siekia kliudyti ieškovei atvykti į teismo posėdžius.


Prašau teismo pirmininką patraukti drausminėn atsakomybėn Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėją Kristiną Serdiukienę dėl netinkamo CPK normų taikymo.

Ši „Žynios.lt” esanti naujiena įdėta vartotojo Vilma . UAB „Elektroniniai sprendimai“ nuosavybės teisių į šią naujieną neturi. Už naujienos turinį tiesiogiai ir individualiai atsako ją paskelbęs vartotojas.
Panašu
Komentarai
„Žynios.lt“ neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja. „Žynios.lt“ pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę vartotojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Komentuoti Straipsnį


Nuorodų Mišrainė