Lietuvoje - Žynios.lt

dGRP2+LB1cqo8hEiBLIULUoQZg==
3
 
Nuo „Mac“ Trojos viruso prie kibernetinio ginklo

Kaip ir kasmet „Kaspersky Lab“ pristatė kibernetinių nusikaltėlių veiklos 2012 m. rezultatus ir kibernetinės erdvės prognozes. Bendrovės antivirusų ekspertai teigė, kad 2012 m. pabaigoje jų pristatytos prognozės pasitvirtino, atsirado naujų tendencijų, rodančių kibernetinių grėsmių tradicinių platinimo būdų ir schemų kaitą.


2012 m. buvo galutinai sugriautas mitas apie visišką „Mac“ prietaisų saugumą: „Mac OS X“ sukurtų antivirusinių įrašų skaičius padidėjo 30 proc., palyginti su 2011 m., o garsiajam Trojos virusui Flashfake pavyko sukurti didžiausią istorijoje tinklą iš daugiau nei 700 tūkst. užkrėstų kompiuterių visame pasaulyje. Kad patektų į operacinę sistemą kenkėjai išnaudojo silpnąsias „Java“ vietas, kurios „Mac“ prietaisuose buvo atviros keletą mėnesių. Beje, 2012-uosius drąsiai galima vadinti „Java“ silpnųjų vietų metais – pusė visų atakų taikant eksploitus buvo nukreipta būtent į silpnąsias „Java“ vietas, kurios aktyviai taikomos ir PK, ir „Mac“.


2012 m. sparčiai augo mobiliosios operacinės sistemos „Android“ kenkėjiškų programų skaičius: kas mėnesį apie 99 proc. „Kaspersky Lab“ užfiksuotų visų mobiliųjų grėsmių buvo nukreiptos būtent į šią platformą. Iš viso 2012 m. aptikta beveik 35 tūkst. kenkėjiškų programų „Android“ įrenginiams – apytiksliai 6 kartus daugiau nei 2011 m. Be to, ekspertai pažymi mobiliosios kenkėjiškos programinės įrangos istorijos naujo etapo pradžią, kai išmanieji telefonai tapo tikslinių ir šnipinėjimo atakų taikiniais, kaip ir įprasti kompiuteriai.


Internetinės bankininkystės sistemos taip pat buvo kibernetinių nusikaltėlių dėmesio centre, jų atakų aukomis vis dažniau tampa ne tik privatūs, bet ir korporatyviniai vartotojai. Populiarūs tapo specialūs bankiniai Trojos virusai, nukreipti į organizacijų finansų darbuotojų kompiuterius, kuriuose saugomi banko sąskaitų nuotolinio valdymo duomenys. Pirmiausia kliuvo mažoms ir vidutinėms bendrovėms, kurių informacinio saugumo biudžetas tradiciškai ribotas.


Didžiausią rezonansą 2012 m. sukėlė kibernetinių ginklų taikymo incidentai. Iki 2012 m. IT bendruomenė žinojo ir turėjo tik du realaus kibernetinio ginklo pavyzdžius – Stuxnet ir Duqu. 2012 m. ne tik kelis kartus padidėjo realių incidentų skaičius, bet ir pasitvirtino ilgalaikis bei rimtas daugelio pasaulio šalių įsitraukimas į kibernetinio ginklo kūrimą. Viskas prasidėjo nuo mistinio Trojos viruso Wiper, panaikinusio dešimties bendrovių duomenų bazes Irane ir nepalikusio kokių nors pastebimų pėdsakų. Tirdami šį incidentą „Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko sudėtingas kibernetinio šnipinėjimo sistemas Flame ir Gauss, kurios, pasak ekspertus, buvo sukurtos palaikant valstybei. Visa tai leidžia minėtas kenkėjiškas programas priskirti prie kibernetinių ginklų. Pažymėtina, kad visi incidentai buvo užfiksuoti Artimuosiuose Rytuose, kur visus metus vyravo politinis nestabilumas.


„Pagrindinės 2012 m. grėsmės nebuvo netikėtos IT bendruomenei. Tačiau įprastas kibernetinės erdvės saugumo vaizdas pasikeitė. „Apple“ kompiuteriai jau neatrodo saugūs, į pirmąją kenkėjiškų programų reitingo vietą pamažu kyla mobiliosios grėsmės, o tikslinės bendrovių atakos ir sudėtingi kibernetinių ginklų pavyzdžiai verčia kitaip žiūrėti į apsaugą. Tačiau visi šie kibernetinių nusikaltėlių iššūkiai neleidžia mums nuleisti rankų. Mes ir toliau tobuliname savo produktus ir technologijas. Ir pasistengsime mūsų pasaulį padaryti dar saugesnį“, – pabrėžė Eugenijus Kaspersky, „Kaspersky Lab“ generalinis direktorius.


Kaip rodo „Kaspersky Lab“ 2012 m. prognozės, grėsmės ir toliau plėtosis pagal šiųmetes tendencijas. Pagal šių metų pavyzdžius ekspertai prognozuoja valstybių finansuojamų sudėtingų kibernetinių atakų skaičiaus augimą.


Be to, „Kaspersky Lab“ analitikai tvirtina, kad ateinančiais metais bus vis daugiau tikslinių atakų ir kibernetinio šnipinėjimo, kurių tikslas – patekti į bendrovės korporatyvinę sistemą.


Šiais metais pasižymėję „Mac“ prietaisų kenkėjai, mobiliosios grėsmės bei eksploitai, pasak „Kaspersky Lab“ specialistų, ir ateinančiais metais liks kenkėjų mėgstamiausių būdų sąraše.


Išsamią „Kaspersky Lab“ ataskaitos versiją apie 2012 m. virusų aktyvumą ir 2013 m. kibernetinių grėsmių plėtros prognozes rasite http://www.securelist.com/en.

Ši „Žynios.lt” esanti naujiena įdėta vartotojo Sandra . UAB „Elektroniniai sprendimai“ nuosavybės teisių į šią naujieną neturi. Už naujienos turinį tiesiogiai ir individualiai atsako ją paskelbęs vartotojas.
Panašu
Komentarai
„Žynios.lt“ neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja. „Žynios.lt“ pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę vartotojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Komentuoti Straipsnį


Nuorodų Mišrainė