Lietuvoje - Žynios.lt

dGRP2+LB1sqr9hEiCLITLEoVYA==
1
 
Skundas Teisėjų tarybai dėl teisėjų Kristinos Serdiukienės ir  Alonos Romanovienės veiklos

 


Teisėjų tarybos pirmininkui


Teisėjų taryba, L. Sapiegos g. 15, 10312 Vilnius


SKUNDAS


2016-06-23, Vilnius


Turiu pagrindo manyti, kad Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Kristina Serdiukienė ir Klaipėdos apygardos teismo teisėja Alona Romanovienė galimai pakenkė teismo autoritetui, galimai pažeidė Lietuvos Respublikos teisėjų etikos kodekso teisingumo, pareigingumo, pavyzdingumo ir nešališkumo principus, galimai nesivadovavo įstatyme įtvirtintais rungimosi (CPK 12 str.) ir šalių procesinio lygiateisiškumo principais (CPK 17 str.), galimai pažeidė ieškovės teisę teikti įrodymus dėl aplinkybių, reikšmingų bylai teisingai išspręsti, ir pateikti prašymus (CPK 42 str. 1 d.). Taip manau dėl toliau pateikiamų aplinkybių.


Esu ieškovė civilinėje byloje Nr. 2-5770-911/2016 dėl neišmokėto darbo užmokesčio priteisimo ir darbo sutarties nutraukimo. Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja K.Serdiukienė 2016-04-25 nutartimi atmetė  šiuos ieškovės prašymus:1) išreikalauti duomenis dėl faktinio ieškovės darbo užmokesčio dydžio iš Švedijos Karalystės medicinos įstaigų, kuriose ieškovė dirbo 2015 metais; 2) įpareigoti Valstybinę mokesčių inspekciją skubos tvarka atlikti atsakovo ūkinės – finansinės veiklos patikrinimą ir išreikalauti iš VMI atlikto patikrinimo išvadą dalyje, susijusioje su darbo užmokesčio ir dienpinigių ieškovei išmokėjimu; 3) įpareigoti Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyrių skubos tvarka  išsamiai išnagrinėti  ieškovės 2016-02-05 skundą dalimi, kiek tai susiję  su darbo sutartimi sulygtu darbo užmokesčiu bei dienpinigiais, ir išreikalauti iš VDI Klaipėdos skyriaus išvadą dėl pilna apimtimi išnagrinėto ieškovės skundo; 4) išreikalauti iš UAB „Orange Group Baltic“  įrodymus - sąskaitą-faktūrą, kurią atsakovui UAB „Orange Group Baltic“  išrašė bendrovė UAB “Scandinavian School of Language” ir banko pervedimo dokumentą, įrodančius, kad 2014 arba 2015 metais atsakovas iš tikrųjų apmokėjo (patyrė išlaidas) 4033 Eur už ieškovės kvalifikacijos kėlimą - švedų kalbos mokymą.


Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja K.Serdiukienė atsisakė tenkinti ieškovės 2016-05-17 dienos rašytinį prašymą Klaipėdos apylinkės teismui: 1) išreikalauti iš atsakovo ieškovės kelionę į Švediją ir atgal patvirtinančius buhalterinius dokumentus: originalius kelionės bilietus,  jų įsigijimą patvirtinančias sąskaitas-faktūras ir avansines ataskaitas; 2) įpareigoti atsakovą UAB „Orange Group Baltic“ išversti į lietuvių kalbą visų kelionės į Švediją ir atgal bilietų, patvirtinančių ieškovės siuntimą dirbti į Švediją 2015 metais, tekstą.


Manau, kad teisėja K.Serdiukienė pažeidė CPK 290 str. 4 dalies nuostatą, nes, nagrinėdama bylą iš esmės, t.y. ne parengiamajame teismo posėdyje ar ne nagrinėjimo teisme metu, priėmė ne rašytines nutartis, bet žodines nutartis.


2016-05-17 dieną teisėja K.Serdiukienė tenkino ieškovės 2016-05-17 rašytinį prašymą Klaipėdos apylinkės teismui prijungti prie civilinės bylos ieškovės 2016-05-02 prašymus (įskaitant ir jų vertimą iš anglų kalbos) Švedijos municipalinių darbininkų sąjungai, Švedijos darbo aplinkos inspekcijai, Dalarna apygardos savivaldybei Švedijoje ir Skåne apygardos savivaldybei Švedijoje,  tačiau 2016-05-23 posėdžio metu žodine nutartimi minėtus 2016-05-02 dokumentus pašalino iš bylos ir grąžino ieškovei.


2016-06-21 dieną teisėja K.Serdiukienė žodine nutartimi atsisakė tenkinti ieškovės 2016-06-13 rašytinį prašymą prijungti prie bylos įrodymą,– ieškovei 2015-02-28  dieną atliktus  VšĮ VU ligoninės Santariškių klinikų Laboratorinės medicinos centro MRSA mikrobiologinius tyrimus.


Taip pat 2016-06-21 dieną teisėja K.Serdiukienė žodine nutartimi atmetė ieškovės žodinį prašymą prijungti prie bylos įrodymus: kopiją internetinio susirašinėjimo su 2015-07-28 dienos ieškovės švedų kalbos testo rezultatais, teismo išlaidas patvirtinančius dokumentus: sąskaitą faktūrą VN Nr. 20082049 už dokumentų vertimą iš anglų į lietuvių kalbą ir banko mokėjimo nurodymo kopiją.


Tą pačią 2016-06-21 dieną teisėja K.Serdiukienė žodine nutartimi atmetė ieškovės 2016-06-21 rašytinį prašymą Nr. 1 išreikalauti iš atsakovo bendrovės administracijos vadovo ir buhalterio parašais patvirtintus bylai nagrinėti būtinus dokumentus - 2015 metais sudarytus atsiskaitymo lapelius. To paties posėdžio metu  2016-06-21 dieną teisėja K.Serdiukienė žodine nutartimi atmetė ieškovės 2016-06-21 kitą rašytinį prašymą išreikalauti iš atsakovo ieškovės kelionę į Švediją ir atgal patvirtinančius buhalterinės apskaitos dokumentus - avanso apyskaitas (avansines ataskaitas), kurias 2015 metais ieškovė pateikė atsakovo buhalterijai.


Manau, kad Klaipėdos apygardos teismo teisėja Alona Romanovienė pažeidė ieškovės teisę rinkti ir teikti teismui įrodymus, 2016-06-02 nutartimi palikusi Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2016 m. gegužės 4 d. nutartį nepakeistą.


Remdamasi tuo, kas išdėstyta, prašau Teisėjų tarybos pirmininką atlikti Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjos Kristinos Serdiukienės ir Klaipėdos apygardos teismo teisėjos Alonos Romanovienės veiklos vertinimą ir iškelti drausmės bylą dėl kenkimo teismo autoritetui bei Teisėjų etikos kodekso principų pažeidimų.

Ši „Žynios.lt” esanti naujiena įdėta vartotojo Vilma . UAB „Elektroniniai sprendimai“ nuosavybės teisių į šią naujieną neturi. Už naujienos turinį tiesiogiai ir individualiai atsako ją paskelbęs vartotojas.
Panašu
Komentarai
„Žynios.lt“ neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja. „Žynios.lt“ pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę vartotojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Komentuoti Straipsnį


Nuorodų Mišrainė