Lietuvoje - Žynios.lt

dGRP2+LB1cqo8hEiBLIXJ0oVZQ==
1
 
Vilniuje pristatyta stilingiausia Kalėdų eglučių alėja

Vilniuje pristatyta bene stilingiausia šventinė miesto dekoracija – žinomų Lietuvos dizainerių ir stilistų sukurta Kalėdų eglučių alėja. Stiliaus ir mados cente „Europa” eksponuojamos eglutės nuo šiandien yra parduodamos. Tokiu būdu visuomeninė organizacija Gelbėkit vaikus” kaups fondą, skirtą padėti vaikams iš skurstančių šeimų.


Stilingiausia šventine miesto dekoracija pretenduojančios tapti eglučių alėjos autoriai - Julia Janus, Seržas Gandžumianas, Kristina Kruopienytė, Laura Dailidėnienė, Viktorija Jakučinskaitė, Asta Valentaitė ir Mantas Petruškevičius, Kristina Kalinauskaitė ir Andrius Sergejenko, Rūta Kiškytė, Diana Paukštytė, Morta Paulė, Aušra Haglund su Saulium Ivanausku bei maisto stilistai – „Virtuvės mitų griovėjai” – Alfas Ivanauskas, Ali Gadžijevas ir Martynas Praškevičius.


Eglutės parduodamos pirmajam pareiškusiam norą ją įsigyti. Visų vardinių kalėdinių medžių kaina – po tūkstantį litų, tačiau pirkėjai gera valia į VO „Gelbėkit vaikus”  sąskaitą gali pervesti ir didesnes sumas. Dalis eglučių jau iš anksto buvo rezervuotos jomis susidomėjusiems pirkėjams.


 


Kaip labdaringos kūrybinės iniciatyvos dalyviai pristatė kurtas vardines eglutes:


 


Asta Valentaitė ir Mantas Petruškevičius: Mūsų eglutė elegantiška ir stilinga. Stengiamės padaryti taip, kad būtų kažkuo išskirtinė. Eglutė atspindi mūsų ir stilių - tai, kas mums patinka, ir būtent taip, kaip ją puoštume savo namuose.


Morta Paulė: Mano idėja yra linksma, nes tai yra susiję su vaikais, gėriu, ateitimi, kilimu. Mano puošyboje dominuos drugeliai - tarsi mažų vaikų atitikmuo.  Gėris yra tame, kad tokie projektai jiems padeda kilti, augti, džiaugtis ir būti gerais. Norėčiau, kad pažvelgus į mano puoštą eglutę, veide atsirastų šypsena.


Kristina Kruopienytė: Šiuo gražiu veiksmu noriu atskleisti save. Eglutę įsisvaizduoju kaip tikrą šventės eglutę: ji turi būti jauki ir šilta. Stengiuosi išlaikyti savo stilistiką, eglutė bus kaip ledinė, tačiau tikrai taps tikru kalėdinių namų puošybos akcentu.


Aušra Haglund ir Saulius Ivanauskas (“Boho chick”) : Laukiant žiemos ir Kalėdų norisi matyti sniego, o  apsnigta eglė yra pats gražiausias dalykas. Šiais metais miškas yra toks gražus, kad nereikėtų puošti eglučių, o jomis džiaugtis miške. Dėl to ir šią eglutę puošiame numegztomis snaigėmis, kad atrodytų natūraliai, kaip ir apsnigta miško eglutė.


Seržas Gandžiumianas: Man svarbu jauki aplinka su tam tikra koncepcija -  eglutė gimusi tokia kokia ir yra, o sniegas sukuria visumą.


Alfas Ivanauskas: Kadangi esame “Virtuvės mitų griovėjai”, nutarėme sugriauti mitą ir apie eglutės puošimą. Pagrindinis mūsų eglutės puošybos elementas yra stalo įrankiai, taurės ir mūsų gamintas šokoladas. Norėjome įrodyti, kad ir skardinėje esantis šokoladas gali puikiai papuošti eglutę. Kaip ir stalo įrankiai, nebūtinai turi būti ant stalo.


Diana Paukštytė: Pasirinkau dvi spalvas: aukso ir raudoną – šiais metais man šios spalvos gražiausios. Aš ir namie puošiu taip pat, kaip čia. Labai norėjosi įdėti rankų darbo, tad dariau burbulus, o žvaigždutes tepiau aukso spalva.


Julia Janus: Pagrindinė mintis, yra tokia, kad tai kas yra ant eglutės, būtų panaudojama – suvalgoma ir išsidalijama. Puošybos idėja yra paimta iš mano namų kolekcijos, kuri susijusi su mano virtuve: iškarpos iš senų receptų (tos dalys, kurių negaila), spanguolės iš šaldytuvo, imbieriniai grybukai, kuriuos daliname kaip dovanas savo klientams ir blizgios sausainių formelės.


Kristina Kalinauskaitė ir Andrius Sergejenko (“KristiAndress”): Mūsų eglutės žaisliukus galima pasidaryti ir namie - jie nepirkti, o mūsų padaryti. Dekoravome žaisliukus lazeriu pjaustytais žiedlapiais, bet juos galima karpyti ir rankomis. Eglutes puošia daug dizainerių, tad mums buvo svarbu atspindėti KristiAndress stilistiką. Žaisliukus sukūreme iš tų pačių elementų, kuriuos naudojame ir savo kolekcijų kūryboje.


Rūta Kiškytė: Aš noriu sukurti eglutę, kuri atrodytų kaip tiesiai atkeliavusi is miško ir nė kiek nepakitusi. Su „miškiniais“ papuošimais, aptūpusiais paukščiukais aplink, o tiems paukšteliams bus ant lesyklėlės priberta grūdų...


Viktorija Jakučinskaitė: Eglutę puošiu tais pačiais elementais, kuriuos matėte ir paskutiniosios kolekcijos pristatyme: laikrodukais su kaspiniais. Savo idėja noriu žmonėms priminti, kad laikas bėga greitai, o mes skubame ir nemokame susimąstyti, kad gyvename čia ir dabar. Žmogaus laikas ribotas, tad reikia pradėti vertinti savąjį. Kolekciją „Mano laikas“ atspindėsianti eglutė pus padabinta kelių dydžių laikrodžiais ir audiniais, kurie buvo naudoti kolekcijos kūryboje.


Laura Dailidėnienė (“Daili”): Norėjau, kad mano šių metų kolekcijos tema būtų susijusi ir su eglutės puošyba - origami tematika ir žaisliukai.s Origami lankstytos formos ir žaisliukai, aptraukti mano pačios kurtu audiniu,  yra svarbiausi puošybos akcentai.

Ši „Žynios.lt” esanti naujiena įdėta vartotojo Sandra . UAB „Elektroniniai sprendimai“ nuosavybės teisių į šią naujieną neturi. Už naujienos turinį tiesiogiai ir individualiai atsako ją paskelbęs vartotojas.
Panašu
Komentarai
„Žynios.lt“ neatsako už komentarų turinį ir jų neredaguoja. „Žynios.lt“ pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę vartotojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Komentuoti Straipsnį


Nuorodų Mišrainė